Dodatki WWW

Wiele osób decyduje się na tworzenie stron internetowych za niewielkie pieniądze, ponieważ korzystają przede wszystkim z gotowych rozwiązań. W sieci można znaleźć bardzo wiele dodatków do witryn internetowych, które wstawione do kodu html będą ciekawym urozmaiceniem strony. Jeśli więc potrzebujemy konkretnych dodatków warto przejrzeć sieć, w której znajdziemy narzędzia dla webmasterów, innymi słowy dla osób trudniących się wykonywaniem stron WWW na zlecenie lub dla siebie. Bardzo fajnym narzędziem jest webmaster tools. To specjalna aplikacja, która umożliwia zbieranie informacji na temat strony pod kątem pozycjonowania. W standardzie już jest, że na każdej niemal stronie jest licznik odwiedzin oraz kalendarz. To bardzo przydatne narzędzia, gdyż pomagają właścicielowi strony się orientować, ile osób na nią wchodzi. Należy jednak pamiętać, że nie tylko takie dodatku funkcjonują.
Jeśli bowiem ktoś ma stronę, na której można dzielić się spostrzeżeniami, to zwykle same komentarze nie spełniają swojej funkcji. Do tego zaś dobrym pomysłem jest mini chat, który umożliwia bieżącą wymianę uwag. Coraz częściej na stronach internetowych znajdziemy kalkulator przelicznik walut lub wyniki lotto. Oczywiście nie na każdej zwykle się pojawia, ponieważ przykładowo strona o odchudzaniu może nie mieć przelicznika walutowego za to będzie miała kalkulator BMI.
Obecnie na każdą stronę, jaka powstaje w sieci, jest wiele dodatków, które pomogą w funkcjonowaniu strony lub ją po prostu uatrakcyjnią.